Gabionai apsaugo parkus ir žaidimų aikšteles

Gabionai, unikalios formos figūros, užpildytos akmeniu, niekada nepaliks jūsų abejingų. Nenuostabu, kad jie tapo daugiau nei tik būdas apsisaugoti nuo šlaitų ir nuošliaužų. Architektai greitai suprato, kad turi unikalų instrumentą tam, kad sukurtų erdvę, ir pradėjo naudoti gabionus visur, kur jie manė, kad verta prisiminti gamtą. Taip pat viešoje erdvėje.

Dėl šios priežasties gabionai atsirado parkuose ir žaidimų aikštelėse, kad taptų gamtos įkvėpta apdaila. Miesto erdvėje esančiose žaliose zonose, pvz., Lešne (nuoroda: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/gabiony-w-parku-w-lesznie,163/), jie ne tik sukuria atskirą erdvę, skirtą poilsiui, bet taip pat yra garso skydai, kurie slopina judrių gatvių triukšmą.

Gabionai taip pat yra puiki medžiaga statant originalią miesto kraštovaizdžio architektūrą. Jie buvo naudojami Melece, siekiant sukurti kliūtis, kurios gaubia kelią, važiuojantį visame Cyranowos kalne (nuoroda: http://www.ogradzamy.pl/realizacje/park-gora-cyranowska-w-mielcu,251/). Juos papildo du akmeniniai labirintai, kurie vilioja ištisas šeimas į kalno viršūnę.

Šaltinis: http://www.betafence.lt/kvpimas/inspiration/inspiration/gabionai-apsaugo-parkus-ir-zaidimu-aiksteles